Publikacje

Najnowsze

Specjaliści w dziedzinie finansowych systemów informatycznych firma Controlling Systems zaprasza na webinarium poświęcone zastosowaniom pakietu Eureka w rachunkowości zarządczej i wspomaganiu procesów controllingu w firmie.

Coaching zaliczany jest do interaktywnych procesów wspomagających tempo rozwoju jednostki ludzkiej. Szkoła Coachingu Metrum zaprasza na szkolenie pt. Jak zostać coachem . Termin realizacji tego projektu to 29.11.2016. Zapisy na stronie szkoły.


Opublikowany przez Franciszek Branicki | 2017/09/05

Dlaczego warto skorzystać z psychoterapii grupowej
Zaburzenia emocjonalne, zarówno te wynikające z przebytych traumatycznych przeżyć jak i te, które rodzą się raz na skutek niedoborów pewnych substancji w mózgu lub zostały w nas ukształtowane przez wychowanie, to problemy z którymi nie łatwo poradzić sobie w pojedynkę.
W zasadzie najczęściej jest to niemożliwe, a problem z upływem lat się nasila. Niekiedy bywa konieczna farmakoterapia, ale warto również skorzystać z rozwiązania, jakim jest psychoterapia grupowa. 
Jakie korzyści możemy z niej odnieść?
Wsparcie i nauka radzenia sobie z rzeczywistością Dobry psychoterapeuta z Zabrza, czy też z innego miasta, w taki sposób pokieruje grupą, że jego ingerencja będzie tak naprawdę minimalna, zaś całość wsparcia oraz wzajemnej pomocy będzie się opierała właśnie na relacjach w grupie. Specjalista nie podaje konkretnych rozwiązań. Problemy emocjonalne mają to do siebie, że bardzo często pomaga opowiedzenie o tym komuś, kto potencjalnie może nas najlepiej zrozumieć, czyli innym cierpiącym. 
Oczywiście każdy uczęszczający na terapię grupową zmaga się z własnymi problemami, wynikającymi z konkretnych przyczyn, jednakże mechanizmy radzenia sobie z takimi problemami są zwykle podobne. Podczas psychoterapii wykonywane są również zadania, które pomagają w codziennym życiu pokonywać problemy, stwarzane przez zaburzenia emocjonalne.
Gdzie znaleźć psychoterapeutę, który prowadzi grupę do której moglibyśmy się przyłączyć? Warto tego typu informacji szukać w internecie, ponieważ tam znajdziemy również opinie na temat danego specjalisty. Tam również można wyszukać godziny spotkań, jak i wybrać porę, która będzie nam najbardziej odpowiadała.
Nie czekaj, skontaktuj się już dzisiaj pod adresem: http://fripp.org.pl/kontakt

Fotorelacja


nauka
szkoła
kształcenie
terapia
psychoterapia