Publikacje

Najnowsze

Specjaliści w dziedzinie finansowych systemów informatycznych firma Controlling Systems zaprasza na webinarium poświęcone zastosowaniom pakietu Eureka w rachunkowości zarządczej i wspomaganiu procesów controllingu w firmie.

Coaching zaliczany jest do interaktywnych procesów wspomagających tempo rozwoju jednostki ludzkiej. Szkoła Coachingu Metrum zaprasza na szkolenie pt. Jak zostać coachem . Termin realizacji tego projektu to 29.11.2016. Zapisy na stronie szkoły.


Opublikowany przez Jacek | 2013/08/16

Edukacja domowa a szkoła
Myślisz dokąd wysłać własne dziecko na edukację jak również jak należy ukierunkować edukację malucha? Naturalnym sposobem przychodzą na myśl dwie opcje: indywidualna nauka lub prywatna szkoła podstawowa Wrocław. Propozycja placówek niepublicznych jest tutaj bogata. Szkoły oferują najróżniejsze metody nauki.. Dla wielu rodziców jest to wyjątkowo trudna decyzja. Na samodzielną naukę nie wszyscy mogą sobie pozwolić, zatem większość zdecyduje się na edukację w szkole publicznej lub prywatnej

Powinno dokładnie przyjrzeć się w jakiej atmosferze będą się uczyły dzieciaki, by w późniejszym czasie nic nas nie zdziwiło. Najlepiej jest również osobiście obejrzeć szkołę, do której wyślemy naszego maluszka.

Wybierając sposób edukacji warto się podpierać uwagami znajomych i specjalistów. Tego typu komentarze bywają bezcenne, ponieważ pozwalają dokonywać nam wyboru z pełniejszą świadomością i czystym sumieniem. Spece doradzą specjalistycznie w tej materii, z kolei znajomi powiedzą, jak w praktyce to się przedstawia.

Trzeba po prostu znaleźć swój idealny wybór. Wybierając odpowiednią do edukacji metodę trzeba uwzględniać zarówno uzdolnienia dziecka, jak i wady i zalety każdej metodologii. Nie należy przymuszać malucha do nauki sposobem, który wyjątkowo jej nie pasuje.

Sporą sławę osiągnęła metoda Montessori. Pobudzanie wrodzonej aktywności ruchowej dziecka oraz rozwijanie jego zdolności umysłowej przynosi wymierne efekty w przyszłości. W skrócie opiera się ona na odpowiednim wspieraniu rozwoju potomka, jego naturalnej aktywności, żeby było bardziej samodzielne oraz jednocześnie coraz bardziej niezależne od dorosłych. Istotnymi rzeczami w tej technice są: należycie przygotowane otoczenie, pomocny nauczyciel oraz adekwatny materiał do uczenia się.

Większą ilość informacji w sprawie sposobu Montessori można odnaleźć między innymi na stronie.


 • Niepubliczna Szkoła Podstawowa Montessori

  Aleja Pracy 24
  53-232 Wrocław
  e-mail: sekretariat@szkola-montessori.com.pl
  tel.: 661-446-777

  http://www.szkola-montessori.com.pl

Fotorelacja


szkolenia
szkoła
wykształcenie
szkoła podstawowa
podstawówka
edukacja