Publikacje

Najnowsze

Specjaliści w dziedzinie finansowych systemów informatycznych firma Controlling Systems zaprasza na webinarium poświęcone zastosowaniom pakietu Eureka w rachunkowości zarządczej i wspomaganiu procesów controllingu w firmie.

Coaching zaliczany jest do interaktywnych procesów wspomagających tempo rozwoju jednostki ludzkiej. Szkoła Coachingu Metrum zaprasza na szkolenie pt. Jak zostać coachem . Termin realizacji tego projektu to 29.11.2016. Zapisy na stronie szkoły.


Opublikowany przez Krzysztof | 2013/09/18

Edukujemy do matury
Tysiącom uczniom gimnazjów, którzy czują potrzebę lub chęć dokształcania się przed egzaminem maturalnym z wybranych przedmiotów wychodzą na przód firmy, szkoły i osoby prywatne oferujące kursy maturalne.

Kursy przygotowawcze do matury mogą być przeprowadzane z różnych przedmiotów, zależnie od potrzeb ucznia. Kursy maturalne można rozpocząć już na dwa lata przed egzaminem maturalnym, co jest dobrą praktyką, z tego względu, że nasza głowa nie zostanie obarczona naraz ogromną ilością wiedzy a za to wszystko będzie dobrze rozłożone w czasie. Pamiętajmy przecież, że do prawidłowego i dobrego przyswajania wiedzy potrzeba również odpoczynku.

Najczęściej wybieranym przez uczniów jest kurs maturalny z języka obcego. Wiele osób mimo zdobytej przez lata wiedzy chce doszkolić się i pogłębić wiedzę z danego języka.

Każdy kurs przygotowawczy do matury obejmuje zakres nauki teoretycznej oraz ćwiczeń praktycznych. Dobrze prowadzone kursy powinny mieć różnego rodzaju krótkie sprawdziany z omawianego wcześniej materiału.

Inna dobra sprawą w kursach przygotowujących do matury są zadania domowe. Nie duże lecz krótkie mające na celu utrwalić omawianą na zajęciach wiedzę.

Koniecznym wręcz punktem w czasie trwania kursu maturalnego jest przeprowadzenie próbnej matury. Taki próbny egzamin jest testem nie tylko wiedzy ale również całej psychiki ucznia. W skład matury próbnej wchodzi przecież element ram czasowych i udzielający się stres innych uczniów.

Ogromną zaletą kursów maturalnych jest często wykraczanie poza zdobytą w szkole wiedzę. Kursy przygotowawcze często prowadzone są przez osoby z wyższych uczelni (doktorów, profesorów), którzy poza przygotowaniem do możliwych pytań maturalnych jednocześnie uczą do egzaminów na studia.

Nowością w dziedzinie kursów maturalnych są platformy e-learningowe. Są to serwisy internetowe, na których po zalogowaniu można we własnym zakresie sprawdzić poziom swojej wiedzy. Egzaminy przez Internet cieszą się coraz większą popularnością, bo można w dowolnym momencie do nich przystąpić.

Fotorelacja


nauka
szkolenia
wykształcenie
kursy