Publikacje

Najnowsze

Specjaliści w dziedzinie finansowych systemów informatycznych firma Controlling Systems zaprasza na webinarium poświęcone zastosowaniom pakietu Eureka w rachunkowości zarządczej i wspomaganiu procesów controllingu w firmie.

Coaching zaliczany jest do interaktywnych procesów wspomagających tempo rozwoju jednostki ludzkiej. Szkoła Coachingu Metrum zaprasza na szkolenie pt. Jak zostać coachem . Termin realizacji tego projektu to 29.11.2016. Zapisy na stronie szkoły.


Opublikowany przez Agatka | 2014/03/19

Matura to bzdura
Stwierdzenie o tym, że matura to bzdura jest bardzo popularne i znane niemal każdemu.

Wywodzi się ze słynnego programu telewizyjnego z TV4, w którym młode, zdolne osoby bez matury udowadniały dorosłym, że świadectwo dojrzałości wcale nie jest potrzebne do bycia oczytanym i inteligentnym. Dlatego nie może dziwić fakt, że coraz więcej osób decyduje się na pomoc z pracami maturalnymi z polskiego. Jeżeli nie wiemy, jak powinna wyglądać taka praca, to warto zapoznać się najpierw z wzorcowymi pracami.

Oszczędność czasu, stresu i pieniędzy to tylko niektóre, najbardziej oczywiste zalety tego rozwiązania. Jest ich jednak znacznie więcej. Format w jakim trzeba zdać egzamin dojrzałości z języka polskiego denerwuje wielu uczniów. Zdaniem dużej ilości osób - jest bez sensowny. Prezentacja maturalna w praktyce nie ma nic wspólnego z dojrzałością i zależy głównie od widzimisię komisji recenzującej kandydata.

Ciężko przewidzieć wynik związany z tym co samemu się napisało, ponieważ podstawą do oceny jest tylko i wyłącznie klucz. Te magiczne słowo oznacza zestaw kryteriów, według których prezentacje maturalne są opisywane przez nauczycieli pod kątem jakości i poprawności. Pozostawia im jednak bardzo dużą dowolność i przez to ostateczna ocena często jest nieobiektywna.

Wiele osób ma zastrzeżenia do takiej formy, stąd rodzi się popularność usług, w których starsze osoby - najczęściej studenci - piszą licealistom prezentacje i uczą ich co trzeba zrobić by jak najlepiej się zaprezentować. Natura nie znosi próżni i to najzwyczajniej w świecie nie jest ujemny wynik edukacji, a jedynie zaleta: w końcu powstała nowa nisza zarobkowa.

Fotorelacja


szkolenia
edukacja
kształcenie
matura