Publikacje

Najnowsze

Specjaliści w dziedzinie finansowych systemów informatycznych firma Controlling Systems zaprasza na webinarium poświęcone zastosowaniom pakietu Eureka w rachunkowości zarządczej i wspomaganiu procesów controllingu w firmie.

Coaching zaliczany jest do interaktywnych procesów wspomagających tempo rozwoju jednostki ludzkiej. Szkoła Coachingu Metrum zaprasza na szkolenie pt. Jak zostać coachem . Termin realizacji tego projektu to 29.11.2016. Zapisy na stronie szkoły.


Opublikowany przez Janusz | 2016/04/24

Praca w zespole
Oprócz uczenia swojego zespołu umiejętności koniecznych do wykonywania docelowej pracy, coraz częściej kierownicy decydują się także na inne rodzaje szkoleń.

Nie jest wcale powiedziane, że grupa nawet bardzo kompetentnych i profesjonalnych pracowników złączona w zespół będzie pracowała wydajnie i świetnie się porozumiewała. W dobie dzisiejszej edukacji nacisk kładzie się przede wszystkim na cechy sprawnościowe. Są to te cechy, które pozwalają wykonywać dobrze jakieś czynności. Mają duże znaczenie nie tylko dla jakości pracy osoby, ale także dla jej samooceny oraz tego, jak spostrzegają ją inni. Jednak oprócz tego, warto by szkolenie biznesowe zawierało też rozwój cech wspólnotowych.

Szkolenia miękkie to szkolenia, które pozwalają ludziom nauczyć się współpracy i prawidłowej komunikacji. Uwrażliwiają one uczestników na cechy dobrej pracy zespołowej. Kierownik może na przykład nauczyć się, jak zażegnać konflikt w swoim zespole. Ludzie nie są maszynami i nie jest powiedziane, że umiejętność wykonywania pracy zapewni im idealną produktywność. Czasami zła atmosfera - kłótnie, obawianie, zawiść w zespole - sprawia, że nie da się wykorzystać całego posiadanego przez członków zespołu potencjału. Szczególnie wtedy warto, żeby lider zespołu znał choćby jedno skuteczne narzędzie trenerskie‎, które pozwoli zażegnać kryzys i umocnić zespół.

Coraz częściej docenia się szkolenia miękkie jako sposób na nauczenie pracowników, jak unikać sytuacji zapalnych i jak dzielić się pracą. Na takim szkoleniu można także zdobyć wiedze o tym, jak skutecznie komunikować swoje uczucia i emocje. Jest to szczególnie ważne, ponieważ szkoła ani studia najczęściej nie przygotowują do mówienia o negatywnych emocjach tak, by nie przerodziło się to w kłótnię. Niestety, najczęściej nie mówi się też uczniom, że pochwała jest ważna.

Zapraszamy do centrum coachingu i szkoleń interpersonalnych Metrum - strona internetowa: www.metrum.edu.pl.

Fotorelacja


szkolenia
szkoła
edukacja
kursy