Najnowsze

Specjaliści w dziedzinie finansowych systemów informatycznych firma Controlling Systems zaprasza na webinarium poświęcone zastosowaniom pakietu Eureka w rachunkowości zarządczej i wspomaganiu procesów controllingu w firmie.

Coaching zaliczany jest do interaktywnych procesów wspomagających tempo rozwoju jednostki ludzkiej. Szkoła Coachingu Metrum zaprasza na szkolenie pt. Jak zostać coachem . Termin realizacji tego projektu to 29.11.2016. Zapisy na stronie szkoły.


Efektywniejsza praca z oprogramowaniem Tableau

Artykuły wg słów kluczowych: analiza, narzędzia, oprogramowanie, szkolenia, Tableau

Efektywniejsza praca z oprogramowaniem Tableau (...) bowiem ma ono przyjazny graficzny interfejs do komunikacji z użytkownikiem. Ponadto, nawet, gdy wyjedziesz w podróż służbową możesz mieć dostęp do tego oprogramowania na swoim telefonie lub tablecie. Wykorzystując narzędzia do analizy danych takie jak to, możesz (...)

Opublikowany przez Tomisław Dryl | 2018/09/07

Efektywniejsza praca z oprogramowaniem Tableau

Praca w zespole

Artykuły wg słów kluczowych: edukacja, kursy, szkoła, szkolenia

Praca w zespole (...) Oprócz uczenia swojego zespołu umiejętności koniecznych do wykonywania docelowej pracy, coraz częściej kierownicy decydują się także na inne rodzaje szkoleń. Nie jest wcale powiedziane, że grupa nawet bardzo kompetentnych i profesjonalnych pracowników złączona w zespół będzie pracowała wydajnie i świetnie się porozumiewała. W dobie dzisiejszej edukacji nacisk kładzie się przede wszystkim na cechy sprawnościowe. Są to te cechy, które pozwalają wykonywać dobrze jakieś czynności. (...)

Opublikowany przez Janusz | 2016/04/24

Praca w zespole

Sposób na rozwój osobisty

Artykuły wg słów kluczowych: nauka, szkolenia

Sposób na rozwój osobisty (...) Każdy z nas powinien regularnie stawiać na rozwój osobisty. To właśnie dzięki niemu zdobywamy siłę i motywację do działania. A im więcej robimy, tym lepiej dla nas. Możemy wtedy pozwolić sobie na efektywną pracę, która zapewni nam wyższe zyski. Zanim jednak zaczniemy tak działać, dowiedzmy się, w jaki sposób zadbać o swój rozwój osobisty. Pomoże nam w tym dobry coach.Taki trener na pewno dostarczy nam wielu, cennych informacji. Dzięki niemu lepiej zapoznamy się ze sobą. Dowiemy się, skąd brać motywację do wykonywania ciężkich zadań. A często narzekamy właśnie na brak takiej motywacji. Na szczęście szybko możemy ją odzyskać. Wystarczy, że zaczniemy skupiać się na tym, co możemy osiągnąć za pomocą poszczególnych działań. Już sama wizualizacja efektów powinna zmotywować nas do pracy. Dlatego (...)

Opublikowany przez Justyna | 2015/11/02

Sposób na rozwój osobisty

Wszechobecność angielskiego

Artykuły wg słów kluczowych: angielski, edukacja, kształcenie, kursy, szkolenia

Wszechobecność angielskiego (...) Postępująca globalizacja sprawia, że dziś ciężko już żyć bez znajomości języka obcego. Opanowanie języka angielskiego jest praktycznie nieodzowne, aby nadążyć za najnowszymi trendami. Na przykład w Internecie bardzo wiele artykułów pisanych jest właśnie w tym języku, przez co niektóre informacje nie będą dla nas dostępne, jeżeli nie będziemy dobrze znali języka angielskiego. Nie tylko angielski w (...)

Opublikowany przez Jarek | 2014/11/10

Wszechobecność angielskiego

Polskie szkolnictwo na zakręcie

Artykuły wg słów kluczowych: edukacja, kształcenie, szkolenia

Polskie szkolnictwo na zakręcie (...) Niepochlebna opinia większości Polaków o państwowej edukacji to głównie efekt zmian wprowadzonych w ostatnich kilkunastu latach, które miast uporządkować i wzmocnić szkolnictwo wprowadziły je w świat prawdziwego chaosu. Reforma, która zapoczątkowała gimnazja oraz unifikacja egzaminów dojrzałości — według wielu pedagogów - odbyła się ze szkodą dla współczesnego ucznia.Wydaje się, że podstawą dzisiejszego uczenia jest przygotowanie podopiecznych do testów i sprawdzianów, a nie rozległa, kładąca nacisk na indywidualne predyspozycje dydaktyka. Nie sprawdzają się już osławione podstawy programowe, które nijak przystają do potrzeb, oczekiwań i możliwości młodego człowieka. Według specjalistów w szkołach za mało jest (...)

Opublikowany przez Janusz | 2014/08/29

Polskie szkolnictwo na zakręcie

Matura to bzdura

Artykuły wg słów kluczowych: edukacja, kształcenie, matura, szkolenia

Matura to bzdura (...) Stwierdzenie o tym, że matura to bzdura jest bardzo popularne i znane niemal każdemu. Wywodzi się ze słynnego programu telewizyjnego z TV4, w którym młode, zdolne osoby bez matury udowadniały dorosłym, że świadectwo dojrzałości wcale nie jest potrzebne do bycia oczytanym i inteligentnym. Dlatego nie może dziwić fakt, że coraz więcej osób decyduje się na pomoc z pracami maturalnymi z polskiego. Jeżeli nie (...)

Opublikowany przez Agatka | 2014/03/19

Matura to bzdura

Poszerzanie kompetencji zawodowych

Artykuły wg słów kluczowych: księgarnia, kształcenie, szkoła, szkolenia, wydawnictwo

Poszerzanie kompetencji zawodowych (...) podręcznik, który najbardziej odpowiada jego preferencjom. Książki do nauki angielskiego obejmują jednak różne grupy. Wśród nich oprócz tych przeznaczonych do nauki w szkołach państwowych, prywatnych i językowych, znajdują się również takie, które z powodzeniem mogą wykorzystywać osoby uczące się samodzielnie tego języka. Wachlarz dostępnych pozycji jakie posiada każda księgarnia językowa jest więc imponujący, a rozpiętość cenowa w tym (...)

Opublikowany przez Krzysztof | 2013/12/21

Poszerzanie kompetencji zawodowych

Edukujemy do matury

Artykuły wg słów kluczowych: kursy, nauka, szkolenia, wykształcenie

Edukujemy do matury (...) materiału. Inna dobra sprawą w kursach przygotowujących do matury są zadania domowe. Nie duże lecz krótkie mające na celu utrwalić omawianą na zajęciach wiedzę. Koniecznym wręcz punktem w czasie trwania kursu maturalnego jest przeprowadzenie próbnej matury. Taki próbny egzamin jest testem nie tylko wiedzy ale również całej psychiki ucznia. W skład matury próbnej wchodzi przecież element ram czasowych i udzielający się stres innych uczniów. Ogromną zaletą kursów maturalnych jest często wykraczanie poza (...)

Opublikowany przez Krzysztof | 2013/09/18

Edukujemy do matury

Edukacja domowa a szkoła

Artykuły wg słów kluczowych: edukacja, podstawówka, szkoła, szkoła podstawowa, szkolenia, wykształcenie

Edukacja domowa a szkoła (...) do nauki sposobem, który wyjątkowo jej nie pasuje.Sporą sławę osiągnęła metoda Montessori. Pobudzanie wrodzonej aktywności ruchowej dziecka oraz rozwijanie jego zdolności umysłowej przynosi wymierne efekty w przyszłości. W skrócie opiera się ona na odpowiednim wspieraniu rozwoju potomka, jego naturalnej (...)

Opublikowany przez Jacek | 2013/08/16

Edukacja domowa a szkoła

Szkolenia firmowe

Artykuły wg słów kluczowych: kształcenie, szkolenia, wykształcenie

Szkolenia firmowe (...) iż w okresie zapotrzebowanie firm na szkolenia unijne znacznie spadnie. Badania amerykańskiej firmy Bersin Associates dowodzą, iż daleko pokaźniejsze zyski dla organizacji może przynieść coaching Szczecin nakierowany na rozwijanie przywództwa. W czasie stagnacji istnieje w Szczecinie ogólne przeświadczenie, że redukowanie wydatków może być przeprowadzane we wszystkich działach oprócz działu sprzedaży i zarządzania, ponieważ to właśnie te działy przyczyniają się w sposób najbardziej bezpośredni do generowania zysków i przychodów przez firmy. Redukcja dotknie przede wszystkim (...)

Opublikowany przez Justyna | 2012/11/15

Szkolenia firmowe

Jakość w firmie

Artykuły wg słów kluczowych: iso, nauka, szkoła, szkolenia

Jakość w firmie (...) Z uwagi na niezwykle dużą popularność uruchamianych przez nas kursów a także szkoleń o następujących tematach: Pełnomocnik ISO 9001:2000, Auditor Wewnętrzny Systemu ISO 9001:2000 oraz Wymagania nowej normy ISO 9001:2008 podjęliśmy decyzję o reedycji zajęć w sezonie wiosenno-letnim. Rozpoczynamy je w formule zaktualizowanej o najnowsze aspekty. W nowym sezonie kursów naszej Akademii (...)

Opublikowany przez Agatka | 2012/11/14

Jakość w firmie

Z jakością na co dzień

Artykuły wg słów kluczowych: certyfikaty, iso, jakość, szkolenia

Z jakością na co dzień (...) Droga do uzyskania certyfikatu ISO wiedzie poprzez dwa etapy. Pierwszym z nich jest wdrażanie ISO 9001 lub normy środowiskowej ISO 14001. Jest to etap, w którym uczestniczyć mogą organizacje wdrożeniowe certyfikowane do realizowania wdrożeniowej procedury. Dalszym etapem jest certyfikacja ISO. To bardzo ważna procedura, która sprawdza prawidłowość procedur wdrożeniowych w przedsiębiorstwie. Certyfikacja ISO realizowana jest w Polsce przez kilka firm, w tym między innymi przez przedsiębiorstwo DEKRA z Wrocławia. DEKRA to specjalistyczna jednostka certyfikacyjna nadająca certyfikat ISO.Historyczne początki normy ISO cofają nas lat siedemdziesiątych stulecia poprzedniego, gdy wymyślono oraz został przygotowany pierwszy globalny system zarządzania jakością BS 5750. W 1986 roku systemy zarządzania jakością BS 5750 przebudowane zostały w standard ISO 9000, co było początkiem (...)

Opublikowany przez Jacek | 2012/11/01

Z jakością na co dzień