Publikacje

Najnowsze

Specjaliści w dziedzinie finansowych systemów informatycznych firma Controlling Systems zaprasza na webinarium poświęcone zastosowaniom pakietu Eureka w rachunkowości zarządczej i wspomaganiu procesów controllingu w firmie.

Coaching zaliczany jest do interaktywnych procesów wspomagających tempo rozwoju jednostki ludzkiej. Szkoła Coachingu Metrum zaprasza na szkolenie pt. Jak zostać coachem . Termin realizacji tego projektu to 29.11.2016. Zapisy na stronie szkoły.


Opublikowany przez Janusz | 2017/11/28

To już nie snobizm
Zapisywanie dzieci do prywatnych szkół często wiązało się z licznymi kontrowersjami, jakie krążyły wokół tego sposobu edukacji.

Niektórym zarzucano nieuzasadniony snobizm wynikający z separacji klasowych poprzez umieszczenie dzieci w prywatnych placówkach edukacyjnych oraz niepotrzebne ponoszenie kosztów za uczestnictwo w tym formacie nauczania. Jak to zwykle bywa, medal ma dwie strony. 
Mimo, iż umieszczenie naszego dziecka w prywatnej szkole może na pierwszy rzut oka rodzić wątpliwości co do niepotrzebnego odcinania się od ogółu społeczeństwa korzystającego z tradycyjnego formatu nauczania, to jednak nie da się zaprzeczyć stwierdzeniu, że nauka w prywatnej szkole niesie za sobą dużo korzyści. Prywatna szkoła podstawowa jest na pewno miejscem, gdzie nasza pociecha będzie miała większe szanse nauczyć się określonego materiału edukacyjnego, przewidzianego w programie nauczania, niż w tradycyjnej szkole państwowej, gdzie uczęszcza znacznie więcej dzieci oraz podejście do ucznia jest mniej dokładne i skupione na nim samym niż w przypadku szkół niepublicznych. 

Niepubliczna szkoła podstawowa (mowa tu o http://www.szkola-montessori.com.pl ) posiada zawsze bardziej wyedukowaną kadrę, z bogatszym stażem i bagażem doświadczeń w procesie dydaktycznym. Niewątpliwą zaletą tego systemu nauczania jest to, że nasze dziecko, poza realizacją podstawy programowej, będzie wystawianie na nowe doświadczenia i wyzwania, które ułatwią mu przyszłe życie w dorosłości. Edukacja domowa we Wrocławiu, moim rodzinnym mieście, również bardzo dobrze się sprawdza, i to nie tylko w przypadku dzieci chodzących do szkół niepublicznych. To kolejna świetna opcja na doskonalsze i bardziej poszerzone przekazywanie wiedzy.


 • Niepubliczna Szkoła Podstawowa Montessori

  Aleja Pracy 24
  53-232 Wrocław
  e-mail: sekretariat@szkola-montessori.com.pl
  tel.: 661-446-777

  http://www.szkola-montessori.com.pl

Fotorelacja


edukacja domowa we Wrocławiu
prywatna szkoła podstawowa
niepubliczna szkoła podstawowa