Publikacje

Najnowsze

Specjaliści w dziedzinie finansowych systemów informatycznych firma Controlling Systems zaprasza na webinarium poświęcone zastosowaniom pakietu Eureka w rachunkowości zarządczej i wspomaganiu procesów controllingu w firmie.

Coaching zaliczany jest do interaktywnych procesów wspomagających tempo rozwoju jednostki ludzkiej. Szkoła Coachingu Metrum zaprasza na szkolenie pt. Jak zostać coachem . Termin realizacji tego projektu to 29.11.2016. Zapisy na stronie szkoły.


Opublikowany przez Jarek | 2014/11/10

Wszechobecność angielskiego
Postępująca globalizacja sprawia, że dziś ciężko już żyć bez znajomości języka obcego.

Opanowanie języka angielskiego jest praktycznie nieodzowne, aby nadążyć za najnowszymi trendami. Na przykład w Internecie bardzo wiele artykułów pisanych jest właśnie w tym języku, przez co niektóre informacje nie będą dla nas dostępne, jeżeli nie będziemy dobrze znali języka angielskiego. Nie tylko angielski w biznesie i karierze się liczy.

Choć kursy językowe dla firm są bardzo powszechne, to jednak inne języki również stają się coraz bardziej potrzebne. Szkoły językowe w takich miastach jak Kraków spieszą z bogatą ofertą. Poza najczęściej wybieranymi językami takimi jak: angielski, hiszpański, niemiecki czy rosyjski można podjąć się nauki czegoś bardziej egzotycznego, jak na przykład chiński czy japoński. Takie języki również znajdują coraz szersze zastosowanie – w księgarniach bez większych problemów można znaleźć choćby mangę w języku japońskim, zaś produkty z Chin często opatrzone kilkoma znaczkami z tamtejszego języka aż nazbyt często bywają nieodłączną częścią naszego życia. Wszystko to sprawia, że dziś języków obcych uczymy się coraz częściej.

Jeżeli chodz o język angielski szkolenia dla firm są dziś absolutnie na porządku dziennym. Wielu ludzi decyduje się też na angielski w Anglii – kursy językowe w Anglii umożliwiają im jeszcze dokładniejsze poznanie języka oraz lepsze opanowanie płynności mowy i rozumienia ze słuchu w tym języku. Jest to nieodzowne zwłaszcza w sytuacji, gdy w pracy mamy często do czynienia z kontrahentami z całego świata. Najprawdopodobniej bowiem będziemy porozumiewa się z nimi właśnie w tym języku. Takie przypadki nie należą dziś do rzadkości, ponieważ firmy z całego świata nawiązują współpracę, eksportują swoje produkty za granicę oraz importują surowce niezbędne do ich wytwarzania.

Globalizację widać nie tylko w biznesie – dziś nie jest już żadnym problemem nawiązanie znajomości z mieszkańcem nawet i Australii. A wraz z rozwojem Internetu i technologii proces ten będzie postępował!

Fotorelacja


edukacja
kształcenie
szkolenia
kursy
angielski